Uwaga na włamywaczy!!! - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga na włamywaczy!!!

W ostatnim czasie na terenie woj. świętokrzyskiego ujawniono wiele przypadków kradzieży z włamaniem do domów i mieszkań. Łupem przestępców padają przede wszystkim pieniądze i biżuteria.

Sprawcy dokonują takich przestępstw najczęściej pomiędzy godzinami 12.00, a 20.00 w czasie nieobecności domowników. Często swój cel włamania typują za pomocą wcześniej prowadzonych obserwacji.

By nie dopuścić do wspomnianych sytuacji apelujemy, aby unikać przechowywania w domu większych kwot pieniędzy. A w przypadku zaistnienia takiej konieczności należy właściwie zabezpieczyć zarówno gotówkę, jak i przedmioty wartościowe przed osobami postronnymi. Ponadto należy sprawdzać prawidłowość działania zabezpieczeń antywłamaniowych budynków oraz rozważyć możliwość ich zainstalowania.

Przypominamy, że sprawcy często wykorzystują samochody do prowadzenia obserwacji, dlatego warto zwracać uwagę na pojazdy parkujące w pobliżu zabudowań oraz osoby poruszające się nimi, które wzbudzają podejrzenia. W takich przypadkach należy w miarę możliwości zapamiętać markę, kolor oraz numer rejestracyjny pojazdu.

Pamiętajmy!

Nie podejmujmy działań na własną rękę, w takich sytuacjach należy niezwłocznie powiadomić Policję.

 

Opr. JK

źródło: KPP Pińczów