Bez uprawnień i z promilami - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Bez uprawnień i z promilami

Data publikacji 02.03.2018

Pomimo, że policjanci stale prowadzą liczne działania oraz kampanie informacyjne przestrzegające przed kierowaniem pojazdami pod wpływem alkoholu, nadal zdarzają się nieodpowiedzialne osoby, które wsiadają za kierownicę w stanie nietrzeźwości

Wczoraj na terenie gminy Klimontów sandomierscy policjanci zatrzymali 40 latka, który kierował osobowym citroenem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, iż w jego organizmie znajduje się ponad pół promila alkoholu. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania, gdyż wcześniej zostały mu  cofnięte. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 40 – latek odpowie teraz przed sądem.

 Przypominamy !

 „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”

Niezależnie od rodzaju zastosowanej kary, sąd będzie mógł także orzec środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.

Pamiętajmy, że nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu wpływa na nasze reakcje psychofizyczne.

Opr. PM
Źródło: KPP Sandomierz