,,Za szybkie’’ powroty z ferii - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

,,Za szybkie’’ powroty z ferii

W minioną niedzielę nie brakowało osób, które w stanie nietrzeźwości postanowiły wsiąść za kierownicę. Nie brakowało również takich kierujących, którzy pomimo trudnych warunków drogowych jechali z nadmierną prędkością narażając życie swoje, ale też innych uczestników ruchu drogowego. Łącznie w czasie weekendu sandomierska drogówka zatrzymała 6 praw jazdy nieodpowiedzialnym kierującym.

Pierwszy „w ręce” sandomierskiej drogówki wpadł 27-letni mieszkaniec Przemyśla, który mimo trudnych warunków drogowych jechał z prędkością 126 km w terenie zabudowanym. Łącznie w czasie weekendu sandomierska drogówka zatrzymała 6 praw jazdy. Teraz sąd zadecyduje jakie konsekwencje za swoje zachowanie poniosą nieodpowiedzialni kierujący.
Ponadto tuż przed godz. 15.00 w gminie Samborzec ujawniono 66-letniego mężczyznę, który jadąc rowerem miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Dwie godziny później badaniu stanu trzeźwości został poddany 30-letni sandomierzanin, który mając ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu wyjechał na przejażdżkę nowo zakupionym fiatem seicento. Jak się okazało, mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami.
Opr. BL