Bezpieczeństwo na stoku - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Bezpieczeństwo na stoku

Data publikacji 14.02.2018

Na stoku narciarskim w Konarach już po raz kolejny sandomierscy policjanci edukują młodych amatorów „białego szaleństwa”. O tym jak ważne jest bezpieczeństwo dowiedziały się dzieci z terenu Gminy Klimontów.

W trosce o najmłodszych sandomierscy policjanci  zorganizowali zajęcia edukacyjne, podczas których omawiali zasady bezpiecznych zachowań podczas spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Najmłodsi uczestnicy poznali zasady bezpiecznego poruszania się po górach, postępowania w razie wypadku oraz zasady bezpieczeństwa na stokach. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej zorganizowali pokaz metod ratowniczych oraz elementów pierwszej pomocy. Spotkanie było także okazją do zapoznania uczestników z przepisami obowiązującymi pieszych w ruchu drogowym, a także zachowania się w stosunku do osób obcych. 

Dzięki uprzejmości Wójta Gminy Klimontów dzieci i młodzież mogła uczestniczyć w zajęciach  nauki jazdy na nartach pod okiem instruktora.

W czasie spotkania policjanci informowali również o konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży na zilustrowanie Dekalogu Reguł FIS organizowanym przez Komendę Główną Policji oraz Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN pod hasłem „Stok nie jest dla bałwanów”.

Regulamin i zgłoszenia znajdziesz na
www.policja.pl/bezpieczenstwo-na-stoku

 

Opr. PM
Źródło: KPP w Sandomierzu