Uwaga. Ślisko na drogach! - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Uwaga. Ślisko na drogach!

Data publikacji 09.02.2018

Opady atmosferyczne i śliska nawierzchnia powodują, że po drogach jeździ się coraz trudniej. Apelujemy o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Po raz kolejny przypominamy, że niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków i kolizji. Przekonał się o tym 21-letni kierowca volkswagena, który dziś rano wjechał w tył przyczepy rolniczej.

Okres zimowy zdecydowanie nie sprzyja kierującym, którzy muszą się zmagać z trudnymi warunkami na drodze. Szczególnie rano, gdy jezdnia może być oblodzona i śliska. Dlatego po raz kolejny apelujemy, aby zdjąć nogę z gazu.

Na efekty pogarszających się warunków atmosferycznych nie trzeba było długo czekać. Dziś o poranku w miejscowości Gałkowice 21-latek zjeżdżając ze wzniesienia wjechał w tył przyczepy, dopiętej do ciągnika rolniczego. Kierowca volkswagena oraz trójka pasażerów zostali przetransportowani do szpitala.

Tylko od wczoraj na terenie powiatu sandomierskiego doszło do 7 kolizji drogowych. Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i unikanie ryzykownych manewrów.


Opr. PM
Źródło: KPP w Sandomierzu