Dbamy o bezpieczeństwo- spotkania z uczniami przed feriami - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Dbamy o bezpieczeństwo- spotkania z uczniami przed feriami

Data publikacji 05.02.2018

Do ferii zimowych pozostał już tylko tydzień. Sandomierscy dzielnicowi w celu przygotowania dzieci i młodzieży do bezpiecznego spędzania wolnego czasu spotykają się z nimi w szkołach oraz przedszkolach. Głównym tematem wspólnych rozmów jest szeroko pojęte bezpieczeństwo na drogach, w domu, w szkole i na stokach.

Dzielnicowi sandomierskiej komendy oprócz swoich codziennych zadań, organizują również spotkania z dziećmi i młodzieżą, podczas, których rozmawiają o bezpieczeństwie w czasie ferii zimowych oraz sytuacjach stwarzających zagrożenie dla ich życia oraz zdrowia.

Ferie zimowe to okres, w którym uczniowie mają dużo wolnego, poznają nowe osoby, spędzają czas przed komputerem oraz na świeżym powietrzu korzystając z uroków zimy. Policjanci omawiają zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, bezpiecznej zabawy oraz przypominają telefony alarmowe.

Mundurowi realizując założenia programu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pn. „Dzielnicowy bliżej nas”  podczas wizyt w szkołach spotykają się również z gronem pedagogicznym, któremu prezentują idee Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz sposób jej funkcjonowania. Mundurowi przypominają również o aplikacji Moja Komenda, która ułatwia kontakt z Policją bez względu na miejsce, w którym się znajdujemy.

Dzielnicowi rozdają w swoich rejonach służbowych plakaty przygotowane przez MSWiA. W każdym z nich zawarte są dane kontaktowe do dzielnicowego, imię i nazwisko, numer telefonu oraz adres e-mail. Zawiera ona również opis Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji „Moja Komenda”.

Opr. PM

Źródło: KPP Sandomierz