O narkotykach i dopalaczach podczas wywiadówki - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

O narkotykach i dopalaczach podczas wywiadówki

Data publikacji 31.01.2018

Kontynuując działania profilaktyczne policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu spotkała się z rodzicami uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki, aby porozmawiać na temat szkodliwości zażywania narkotyków i dopalaczy, a także sposobach i miejscach ukrywania substancji zabronionych przez młodzież.

W ramach działań profilaktycznych prowadzonych przez policjantów wczoraj odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu. Głównym celem prelekcji prowadzonej przez sierż. Beatę Lipiarz było uwrażliwienie rodziców na przedmioty i substancje znajdujące się w mieszkaniu lub w ubraniu dziecka, które mogą być  sygnałem, że zażywa ono narkotyki. Wtedy, jak wiadomo konieczna jest właściwa i szybka reakcja, o której również rozmawiano.


Policjantka sygnalizowała zebranym, że jednym z elementów, by uchronić dziecko przed narkotykami i dopalaczami może być rozmowa oraz zainteresowanie rodzica, czym zajmuje się dziecko w czasie wolnym od nauki. Dobry kontakt z opiekunem może ustrzec je przed narkotykami.


Opr. PM