Bezpieczny senior - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Bezpieczny senior

Data publikacji 30.01.2018

Sandomierscy dzielnicowi biorą udział w spotkaniach z mieszkańcami miasta. W trosce o poprawę bezpieczeństwa mundurowi apelują o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi, którzy przychodzą do mieszkań, bądź telefonują podając się za członków rodziny czy znajomych.

Dzielnicowi rozmawiali  z seniorami na temat sposobu działania sprawców dokonujących oszustw metodą „na wnuczka” czy „na policjanta”. Mówili m.in. o sposobie prowadzenia rozmowy przez dzwoniącego oszusta oraz argumentach, którymi może się posługiwać. Funkcjonariusze zwrócili szczególną uwagę na kwestię emocji, które są ściśle związane z popełnianiem tego rodzaju przestępstw. Ufność osób starszych i chęć niesienia pomocy bardzo często biorą górę nad zdrowym rozsądkiem. Efektem tego jest przekazywanie dużych sum pieniędzy na rzecz „bliskich”, którzy rzekomo mieli uczestniczyć w wypadku komunikacyjnym lub w innej podobnej sytuacji.

Podsumowaniem spotkania  było przekazanie seniorom dobrych rad  oraz wskazówek, które pomogą w przyszłości uniknąć tego rodzaju zagrożeń.

 

Opr. PM