Zatrzymany kolejny nietrzeźwy kierujący - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Zatrzymany kolejny nietrzeźwy kierujący

Data publikacji 26.01.2018

Dzisiaj policjanci z Komisariatu Policji w Dwikozach zatrzymali nietrzeźwego kierującego pojazdem osobowym. Badanie wykazało ponad 1,6 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Dzisiaj  tuż po godzinie 9:00 policjanci pełniący służbę patrolowo- interwencyjną na jednej z ulic Zawichostu zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem osobowym marki opel. Tor jazdy kierowcy wskazywał, iż może znajdować się on pod działaniem alkoholu. Podczas kontroli okazało się, że 31 -letni mieszkaniec gminy Zawichost miał ponad 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca stracił prawo jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.


Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję gdy widzą, że za  kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

Opr. PM.