Bezpieczna droga do szkoły z Mikołajkowym akcentem - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Bezpieczna droga do szkoły z Mikołajkowym akcentem

Data publikacji 06.12.2017

Mikołajkowa akcja pn. „Bezpiecznie do szkoły” sandomierskich stróżów prawa została przeprowadzona wspólnie ze Szkołą Podstawowej nr 3 w Sandomierzu. Dla kierowców uczniowie przygotowali słodycze oraz rózgi.

Dzisiaj policjanci sandomierskiej drogówki  uczestniczyli w mikołajkowej akcji  zorganizowanej  przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Sandomierzu. Jej celem było  przypomnienie rodzicom-kierowcom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w czasie przewożenia dzieci do szkoły. Kierowcy, którzy przestrzegali przepisów ruchu drogowego byli nagradzani przez dzieci i Mikołaja słodyczami.

Grudzień to miesiąc, w którym uczniowie w szkołach wyczekują Świętego Mikołaja oraz przygotowują się do przerwy świątecznej. Funkcjonariusze z sandomierskiej komendy  w ramach akcji profilaktycznej pod nawą „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny"”odwiedzają uczniów szkół  przypominając podstawowe zasady ruchu pieszych. Uczą jak i dlaczego warto nosić odblaski nie tylko poza terenem zabudowanym. Mundurowi  przypominają również o zasadach bezpieczeństwa podczas Świąt i Sylwestra. Informują o  ryzyku jakie wynika z niewłaściwego użytkowana fajerwerków i nieprzestrzegana zasad bezpieczeństwa podczas  używania materiałów pirotechnicznych. Wybuchająca nagle petarda nie tylko może spowodować oparzenia rąk i twarzy, ale także poważniejsze uszkodzenia ciała, np. utratę wzroku, palców lub całej ręki.Pamiętajmy, że fajerwerki są materiałami wybuchowymi i muszą być używane ostrożnie i zgodnie z instrukcją.

Opr. PM