Zatrzymany zaraz po kradzieży - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Zatrzymany zaraz po kradzieży

Data publikacji 17.11.2017

Sandomierscy policjanci zatrzymali 40 - latka podejrzewanego o kradzież czterech telefonów komórkowych oraz pieniędzy w kwocie 180 hrywien na szkodę 47 – letniego obywatela Ukrainy. Za to przestępstwo grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia.

Dzisiaj  kilkanaście minut po północy sandomierscy policjanci zostali powiadomieni, że jeden z lokatorów wynajmujący pokój okradł swojego sąsiada. Na miejsce natychmiast zostali skierowani mundurowi, którzy ustalili, że do pokoju 47 –letniego obywatela Ukrainy, wszedł mężczyzna, który wykorzystując jego  mocny sen dokonał kradzieży czterech telefonów komórkowych, ładowarki i pieniędzy w kwocie 180 hrywien. Po czym oddalił się z budynku. Policjanci skrupulatnie przeanalizowali wszystkie drogi odejścia sprawcy z miejsca zdarzenia i zatrzymali go ulicę dalej. Mężczyzna próbował jeszcze uciec policjantom i pozbyć się skradzionych rzeczy – jednak stanowcze działanie policjantów pozwoliło na zatrzymanie mężczyzny i ujawnienie wszystkich skradzionych przedmiotów odrzuconych wcześniej w trawę.

Sprawca okazał się 40 – letni mężczyzna. Konsekwencją czynu, którego się dopuścił może być kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. PM