Jak korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa ? - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Jak korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa ?

Data publikacji 10.11.2017

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie, dzięki któremu można zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń w danej lokalizacji. Mapa pomaga również wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę.

Jak skorzystać z KMZB?

Wystarczy wpisać w dowolnej wyszukiwarce internetowej Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i kliknąć w link przenoszący do geoportalu. Następnie znaleźć na mapie lokalizację, za pomocą czerwonego plusa w lewym dolnym rogu wybrać rodzaj występującego zagrożenia i następnie umieścić je w odpowiednim miejscu. Do wyboru mamy m.in. spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, nieprawidłowe parkowanie, nielegalne wyścigi samochodowe, grupowanie się małoletnich, akty wandalizmu, niszczenie zieleni, kłusownictwo i wiele innych.

Zgłoszenie możemy zaznaczać tylko raz na dobę. Po upłynięciu 24 godzin system zarejestruje kolejną sugestię wysłana za pomocą naszego komputera.

Przypominamy, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby wezwania pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.