Aktualności

Turniej „Bezpieczeństwo na piątkę” na szczeblu powiatowym rozstrzygnięty

Data publikacji 31.10.2017

W Szkole Podstawowej nr 2 w Sandomierzu odbył się XI powiatowy etap edycji konkursu „Bezpieczeństwo Na Piątkę”. Do konkursu przystąpiło 5 trzyosobowych drużyn z piątych klas szkół podstawowych powiatu sandomierskiego.

Rywalizacja rozpoczęła się od przystąpienia do testu wiedzy dotyczącego bezpieczeństwa osobistego, komunikacyjnego oraz bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym.  Następnie uczniowie zaprezentowali prace plastyczne pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo w szkole”, które zostały ocenione przez komisję w skład której weszli przedstawiciele Policji i KRUS-u. Kolejnym elementem konkursu był praktyczny test, sprawdzający wiedzę z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej przeprowadzony przez grupę medyczną PCK.
Ostatnim etapem rywalizacji to „Policyjne koło bezpieczeństwa”. Podczas tych zmagań drużyny same losowały kategorie pytań, z której później odpowiadały zdobywając dodatkowe punkty.

Po kilkugodzinnej rywalizacji skład sędziowski wyłonił zwycięzców. Pierwsze miejsce na podium z terenu powiatu sandomierskiego zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Obrazowie, która  będzie reprezentowała powiat w zawodach na szczeblu wojewódzkim.

Dzięki życzliwości Starostwa Powiatowego w Sandomierzu, Wójta Gminy Klimontów oraz KRUS-u uczestnicy otrzymali ciekawe nagrody.  

Wszystkim zawodnikom, współorganizatorom jak również partnerom serdecznie dziękujemy. 

 

Opr. PM