Z seniorami o bezpiecznej bankowości elektronicznej - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Z seniorami o bezpiecznej bankowości elektronicznej

Data publikacji 31.10.2017

Policjanci z Wydziału Prewencji sandomierskiej policji przeprowadzili spotkanie z członkami Klubu Seniora w ramach wojewódzkiego projektu „Cyberbank”. Głównym celem akcji jest upowszechnienie wśród seniorów bezpiecznych zasad korzystania z bankowości elektronicznej oraz informowanie, jak nie stać się ofiarą przestępstwa o charakterze oszustwa bankowego.

Sandomierscy policjanci zorganizowali spotkanie z seniorami w ramach projektu „Cyberbank”.  Zalety korzystania z bankowości elektronicznej, rodzaje zabezpieczeń funkcjonujących dla tych, którzy zdecydowali się na taką formę lokowania własnych finansów oraz  zagrożenia bankowości elektronicznej – to tematy, które zostały omówione podczas prelekcji. Dla zainteresowanych odbyły się również zajęcia w formie warsztatowej, mające na celu przybliżenie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.

Seniorzy zostali zapoznani również z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa jako interaktywnym narzędziem przekazywania informacji o miejscach, gdzie łamane jest prawo.

W trakcie spotkania stróże prawa przypominali także o bezpieczeństwie podczas zbliżającego się  Dnia Wszystkich Świętych oraz przestrzegali przed oszustami działającymi metodą na tzw. wnuczka, policjanta.

Opr. PM
Źródło: KPP Sandomierz