Aktualności

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie możesz mieć na nie wpływ” - debata społeczna w Dwikozach

Data publikacji 27.10.2017

Wczoraj policjanci z Komisariatu Policji w Dwikozach zorganizowali debatę społeczną dla mieszkańców. Spotkanie służyło przede wszystkim poznaniu oczekiwań zgromadzonych w zakresie poprawy bezpieczeństwa oraz wymianie informacji na temat głównych zagrożeń.

Wczoraj w Urzędzie Gminy w Dwikozach odbyła się debata społeczna z mieszkańcami. Przedsięwzięciu przyświecało hasło „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie możesz mieć na nie wpływ”. W debacie uczestniczyli m.in. Komendant Komisariatu Policji w Dwikozach asp. szt. Piotr Gniaź,  Wójt Gminy Dwikozy Marek Łukaszek oraz przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Bogusław Karbowniczek.

Celem spotkania było przedstawienie stanu bezpieczeństwa na terenie podległym KP w Dwikozach, a także zapoznanie się z problemami mieszkańców oraz wysłuchanie oczekiwań obywateli. W trakcie spotkania policjanci przybliżyli główne czynniki mające wpływ na bezpieczeństwo oraz omówili zagrożenia związane z oszustwami metodą na tzw. wnuczka, policjanta, inkasenta. Dzielnicowi zaprezentowali sposób wykorzystania, cele i znaczenie funkcjonującej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Kolejnym punktem debaty było przedstawienie zagrożeń związanych z rozpoczętym sezonem grzewczym, które przybliżył przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Bogusław Karbowniczek.

Mieszkańcy zadawali nurtujące ich pytania, a także poruszali interesujące ich zagadnienia. Wszystkie spostrzeżenia i wnioski mundurowi zanotowali, by po przeanalizowaniu podjąć odpowiednie działania.

Opr. PM

Źródło: KPP Sandomierz