Aktualności

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie możesz mieć na nie wpływ” - debata społeczna w Klimontowie

Data publikacji 29.09.2017

W Klimontowskim Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się debata społeczna z mieszkańcami. Spotkanie służyło przede wszystkim poznaniu oczekiwań zgromadzonych w zakresie poprawy bezpieczeństwa oraz wymianie informacji na temat głównych zagrożeń.

Dzisiaj w Gminnym Ośrodku Kultury w Klimontowie odbyła się debata społeczna z mieszkańcami. Przedsięwzięciu przyświecało hasło „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie możesz mieć na nie wpływ”. W debacie uczestniczyli m.in. Komendant Komisariatu Policji w Koprzywnicy asp. Wiesław Kopeć, Zastępca Wójta w Klimontowie Edward Przytuła oraz przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich .

Celem spotkania było przedstawienie stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Klimontów, a także zapoznanie się z problemami mieszkańców oraz wysłuchanie oczekiwań obywateli. W trakcie spotkania policjanci przybliżyli główne czynniki mające wpływ na bezpieczeństwo na drogach, wskazali najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Omówiony został także sposób wykorzystania, cele i znaczenie funkcjonującej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Mieszkańcy zadawali nurtujące ich pytania, a także poruszali interesujące ich zagadnienia. Wszystkie spostrzeżenia i wnioski mundurowi zanotowali, by po przeanalizowaniu podjąć odpowiednie działania.

Opr. PM

Źródło: KPP Sandomierz