„Mundur na rowerze” - przekazanie bransoletki w Sandomierzu - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

„Mundur na rowerze” - przekazanie bransoletki w Sandomierzu

Data publikacji 27.09.2017

Sztafetowy rajd rowerowy dookoła Polski pod nazwą „Kręcimy dla Marcina” to inicjatywa grupy „Mundur na rowerze”. Dziś na parkingu przed Komendą Powiatową Policji w Sandomierzu nastąpiła zmiana i przekazanie bransoletki po etapie Lublin - Sandomierz, dla sztafety na trasie Sandomierz - Rzeszów. Komendant KPP w Sandomierzu insp. Dariusz Chmielowiec przekazał życzenia szybkiego powrotu dla zdrowia dla Marcina oraz winszował dzisiejszym uczestnikom akcji.

Mundur na rowerze to nieformalna grupa, zapoczątkowana przez ekipę administratorów strony PMF, do której należą funkcjonariusze służb mundurowych. Łączy ich nie tylko służba i pasja, ale także chęć niesienia pomocy innym. Ideą rajdu jest nie tylko propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia, ale przede wszystkim zbiórka środków na leczenie Marcina, policjanta Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, który choruje na nowotwór. Głównym symbolem grupy są cztery ogniwa łańcucha w kolorach niebieskim, szarym, czerwonym i zielonym, symbolizujące zrzeszone w niej formacje. Bransoletka w takich kolorach będzie przekazywana przez uczestników rajdu, jako pałeczka w sztafecie.

Trasa prowadzi przez 79 miast, w tym przez Sandomierz, a jej długość to ponad 4000 km.


Cały rajd objęty jest honorowym patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Rzeszowie oraz Prezesa Podkarpackiej Grupy Wojewódzkiej IPA. Z pomocą tego ostatniego został otwarty rachunek bankowy, na który można wpłacać środki na wsparcie leczenia Marcina.