Zatrzymany za narkotyki - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za narkotyki

Sandomierscy policjanci zatrzymali 24- letniego mężczyznę, u którego w mieszkaniu znaleźli susz roślinny oraz sadzonki konopi indyjskich. Rośliny znajdowały się w specjalnie przygotowanej skrzyni na strychu domu. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 360 gramów suszu roślinnego wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Za to przestępstwo może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu, od pewnego czasu podejrzewali, że jeden z mieszkańców w gminie Klimontów może trudnić się narkotykowym procederem. We wtorek podejrzenia mundurowych potwierdziły się. W jego domu kryminalni znaleźli w słoikach oraz pudełkach kartonowych susz roślinny konopi indyjskich. Ponadto znaleźli 2 sadzonki tej rośliny, które były w specjalnie do tego przygotowanej skrzyni wyposażonej m.in. w wentylatory i lampy. Podczas przeszukania posesji funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie blisko 360 gramów suszu roślinnego wstępnie zidentyfikowano jako marihuana, a także młynki do rozdrabniania suszu, wagę elektroniczna i nasiona konopi.

Mężczyzna został zatrzymany, a zabezpieczone rośliny trafią do policyjnego laboratorium kryminalistycznego. 24-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Za co może trafić do więzienia nawet na 10 lat.