Pieniądze włożył do kosza na śmieci - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Pieniądze włożył do kosza na śmieci

Pomimo licznych akcji informacyjnych i apeli Policji w dalszym ciągu zdarzają się przypadki oszustw ,,na policjanta’’. Wczoraj do jednego z mieszkańców Sandomierza zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Przebiegłość oszusta wzbudziła zaufanie 82 latka, który po wypłacie z banku 20 000 złotych włożył je do pobliskiego kosza na śmieci, a następnie udał się do najbliższej jednostki Policji – dokładnie tak jak polecił ,,fałszywy’’ policjant.

Wczoraj około 14:20 do jednej z mieszkanek Sandomierza zadzwonił telefon w którym mężczyzna podający się za policjanta pytał dlaczego ,,nie zgłosiła się na posterunek” w sprawie rachunku bankowego, który jest zagrożony. Kobieta oświadczyła, że rachunek ma mąż i to z nim oszust prowadził dalszą rozmowę. Zapytał czy chce nawiązać współpracę z Policją i pomóc w schwytaniu groźnych przestępców wyłudzających pieniądze.  Mężczyzna kierowany dobrymi intencjami wypłacił z banku oszczędności swojego życia w kwocie 20 000 złotych a następnie przekonany, że działa w dobrej wierze włożył je do kosza na śmieci na jednej z sandomierskich ulic. 82-latek cały czas utrzymywał kontakt telefoniczny ze sprawcą, a po zakończeniu rozmowy udał się do najbliższego posterunku gdyż tak polecił mu oszust. Pomimo szybko podjętych policyjnych działań nie udało się odzyskać pieniędzy.

Jeżeli otrzymasz telefon, w którym ktoś prosi Cię o przekazanie pieniędzy – NIE RÓB TEGO ! Skontaktuj się ze swoimi bliskimi lub najbliższą jednostką Policji pod numerem 997 lub 112.

Opr. BL