Aktualności

Podsumowanie działań ,,Bezpieczny weekend – Ostatni weekend Wakacji”

W trakcie minionego weekendu - od piątku 1 września do niedzieli 3 września łącznie na drogach województwa świętokrzyskiego doszło do 16 wypadków drogowych, w których 2 osoby zginęły, a 27 osób zostało rannych. Policjanci zatrzymali 33 nietrzeźwych kierujących.

Działania ,,Bezpieczny weekend" trwały od piątku od godziny 6:00  do niedzieli do godziny 24:00. Kierujący mogli w tych dniach spodziewać się zwiększonej ilości patroli na drogach województwa świętokrzyskiego. Policjanci zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących bezpośrednio rzutujące na stan bezpieczeństwa na drogach takich jak: nadmierna prędkość, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe zachowanie kierujących wobec pieszych, jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, czy przewożenie dzieci bez wykorzystania fotelików. Policjanci sprawdzali również  stan techniczny pojazdów, a co najważniejsze stan trzeźwości kierujących. W trakcie prowadzonych działań mundurowi zatrzymali 28 praw jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Podczas weekendu na terenie całego województwa doszło do 16 wypadków drogowych, w których 2 osoby zginęły, a 27 osób zostało rannych. Dodatkowo podczas działań mundurowi ujawnili 33 nietrzeźwych kierujących oraz 5 pieszych, którzy zapomnieli o używaniu elementów odblaskowych po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych, od m.in. naszej kultury jazdy, szeroko rozwiniętej wyobraźni oraz przewidywania.

Opr. DJ

Źródło: KWP w Kielcach