Zatrzymani za włamanie, odpowiedzą też za posiadanie narkotyków - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za włamanie, odpowiedzą też za posiadanie narkotyków

Sandomierscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 lat, podejrzanych o włamanie i kradzież artykułów ze sklepu spożywczego w gminie Klimontów. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj rano policjanci z Komisariatu Policji w Koprzywnicy zostali poinformowani o włamaniu do sklepu w gminie Klimontów. Łupem złodzieja padły wyroby tytoniowe, alkohol, karty doładowań telefonów komórkowych oraz pieniądze w kwocie ok. 1000 złotych.

Policjanci ustalili osoby mogące mieć związek z tym przestępstwem. Weszli na posesję jednej z nich. Okazało się, że w domu przebywają obydwaj mężczyźni podejrzewani o kradzież. Obaj byli nietrzeźwi. Badanie stanu trzeźwości wykazało u każdego z nich po blisko 2 promile alkoholu. Podczas przeszukania posesji funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli zrabowany towar.

Ponadto funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli blisko 850 gramów suszu roślinnego. Wstępnie zidentyfikowano jako marihuana. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Zatrzymani po wytrzeźwieniu złożą wyjaśnienia. Mężczyźni odpowiedzą za kradzież z włamaniem oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków. Może im grozić kara 10 lat pozbawienia wolności.

 

Opr. JK