Zatrzymane cztery prawa jazdy i kolizja. Było za szybko - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Zatrzymane cztery prawa jazdy i kolizja. Było za szybko

Data publikacji 17.08.2017

Wczoraj policjanci sandomierskiej drogówki za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h zatrzymali prawo jazdy czterem kierującym. Oprócz mandatu i punktów karnych kierującym zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami.

Tylko wczorajszego popołudnia  sandomierscy mundurowi, zatrzymali czterech kierujących za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h. Pierwszy kierujący 33- latek z Kielc na drodze krajowej nr 9 w gminie Klimontów kierując BMW  tuż  po godzinie 19:00 w obszarze zabudowanym  jechał z prędkością 118 km/h. Kolejny kierujący 35- latek z Mazowsza, jadąc samochodem marki Renault rozpędził się do 103 km/h. 35- latek zamieszkały w Grójcu po godzinie 19:00 kierując  toyotą jechał 107 km/h. Wczoraj 36- letni mieszkaniec Warszawy, przed godziną 22:00 osiągnął prędkość 119 km/h.  We wszystkich przypadkach  kierujący zostali ukarani mandatami oraz stracili prawo jazdy na 3 miesiące.

Nadmierna prędkość to realne niebezpieczeństwo na drodze, a najlepszym tego przykładem jest wczorajsze zdarzenie drogowe, które miało miejsce na drodze gminnej pomiędzy miejscowościami Złota a Milczany tuż po godzinie 14:00. 38- latka kierując samochodem marki Audi nie dostosowała prędkości jazdy, w wyniku czego zjechała na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do kolizji z pojazdem marki Renault. Kobieta oprócz mandatu za spowodowanie kolizji straciła również prawo jazdy.

Policjanci apelują do zmotoryzowanych o stosowanie się do obowiązujących  ograniczeń prędkości  gdyż ich łamanie skutkować będzie nakładaniem mandatów z zatrzymywaniem uprawnień włącznie.

Opr. PM
Źródło: KPP w Sandomierzu