Akcja poszukiwawcza zakończona sukcesem - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja poszukiwawcza zakończona sukcesem

Policjanci z trzech komend powiatowych wspólnie z kilkoma jednostkami straży pożarnej, przeszukiwali koryto Wisły oraz teren przybrzeżny na granicy województwa świętokrzyskiego, podkarpackiego i lubelskiego. Funkcjonariusze prowadzili poszukiwania mężczyzny, który wypłynął w metalowej łodzi i rejonie Zawichostu zniósł go nurt rzeki.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem. Zaniepokojona kobieta powiadomiła policjantów o braku możliwości skontaktowania się z mężem. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna zajmował się tam naprawą promu. Po zakończonej pracy, metalową łodzią przewiózł na drugi brzeg współpracownika. Gdy wracał, nurt rzeki zniósł łódkę.

Do poszukiwań użyto łodzi motorowych oraz sprzętu specjalistycznego. W razie potrzeby przeszukania koryta rzeki z powietrza, w gotowości był również policyjny śmigłowiec. Podjęte wspólnie ze strażą działania odniosły oczekiwany skutek i dzięki szybkiej reakcji służb ratowniczych nie doszło do tragedii.

Mundurowi mężczyznę znaleźli kilka kilometrów od Zawichostu. 54-latkowi udzielono pomocy medycznej. Okazało się, że nie odniósł on żadnych obrażeń.

Policjanci sprawdzili również stan trzeźwości mężczyzny. Badanie wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie.

W akcję poszukiwawczą zaangażowanych było kilkadziesiąt osób: policjantów, strażaków oraz pracowników służby ratowniczej.


Opr. JK