Areszt dla 26-latka za usiłowanie zabójstwa - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Areszt dla 26-latka za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 21.07.2017

Sandomierscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o usiłowanie zabójstwa 30-latka. Sąd na wniosek prokuratury tymczasowo aresztował 26-latka na trzy miesiące. Za takie przestępstwo grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 16 lipca br., w nocy. Wówczas 30-letniemu  mieszkańcowi Sandomierza nieznany sprawca na jednej z ulic zadał kilka ciosów ostrym narzędziem i oddalił się w nieznanym kierunku. Poszkodowanego zauważyły dwie kobiety, które wezwały na miejsce załogę karetki pogotowia oraz Policję. W wyniku doznanych obrażeń mężczyzna został przetransportowany do szpitala w ciężkim stanie.

Sprawą od razu zajęli się sandomierscy kryminalnymi. Podjęli oni szereg czynności aby dokładnie ustalić przebieg całej sytuacji, a przede wszystkim jej sprawców. Zebrany materiał i bardzo skrupulatna praca funkcjonariuszy pozwoliły wytypować oraz ustalić miejsce, w którym mógł przebywać podejrzany. Kolejnego dnia, tj. 17 lipca został on zatrzymany.

26-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa oraz spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Sąd na wniosek prokuratury podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 25 lat więzienia.

Opr. PM
Źródło: KPP Sandomierz