Ferie z policjantami - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ferie z policjantami

Dzięki inicjatywie policjantów z Komisariatu Policji w Koprzywnicy, blisko 120 dzieci ze szkół podstawowych z terenu gminy Klimontów mogło pojechać na stok narciarski i spróbować jazdy na nartach. Dla większości z nich była to pierwsza przygoda z nartami. Przy okazji spotkania policjanci przypominali o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku.

Pomysł zorganizowania przedsięwzięcia narodził się w głowie dzielnicowego asp. Tomasza Luzaka. To on był głównym koordynatorem spotkania. W związku ze zbliżającymi się feriami, koniecznym było spotkanie się z dziećmi i przedstawienie zagrożeń czyhających na nie w trakcie spędzaniem wolnego czasu. Policjant wiedział, że większość dzieci nie wyjedzie na zimowiska, a pobliski stok narciarski w Konarach może być fajnym miejscem na zorganizowanie spotkania.

Do współpracy zaprosił strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej, jednakże problemem było finansowanie  przedsięwzięcia. Tutaj z pomocą przyszedł Wójt Gminy Klimontów i dzięki temu dzieci z różnych szkół, z terenu gminy wczoraj i dziś mogły pojechać na stok. W trakcie kilkugodzinnych zajęć dzieci słuchały o bezpieczeństwie na stoku, etatowi instruktorzy udzielili im lekcji jazdy na nartach, strażacy przestawili zagadnienia związane z pierwszą pomocą, a wszystko to przy wyśmienitej zabawie co było widoczne na twarzach dzieci. Nad bezpieczeństwem pociech czuwał oczywiście dzielnicowy. Spotkanie zakończył poczęstunek w postaci kiełbaski z rożna przygotowany dla dzieci przez strażaków.