Policyjna debata z sandomierskimi seniorami - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Policyjna debata z sandomierskimi seniorami

Data publikacji 26.06.2017

W piątek w Komendzie Powiatowej Policji w Sandomierzu odbyła się debata społeczna pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Jej uczestnicy rozmawiali na tematy związane z poprawą bezpieczeństwa na terenie powiatu sandomierskiego. Tematem przewodnim spotkania były zagrożenia wynikające z tzw. oszustw „na wnuczka” .

Spotkanie oficjalnie rozpoczął Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sandomierz kom. Wojciech Szymczak, który na wstępie przywitał zaproszonych gości oraz przedstawił ramowy przebieg spotkania. Celem spotkania było zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społecznych w zakresie poprawy bezpieczeństwa seniorów, a także wymiana informacji w celu zwiększenia skuteczności przeciwdziałania oszustwom metodą  „na wnuczka”. Prowadzący debatę za pomocą prezentacji multimedialnej oraz projekcję filmów profilaktycznych zobrazowali zagrożenie jakie niesie za sobą różnorodność metod działania oszustów. W trakcie dyskusji poruszano tematykę odwiedzin osób starszych, samotnych przez pracowników socjalnych a przede wszystkim wzmóc czujność sąsiedzką.

Na zakończenie, uczestnicy zostali poinformowani o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz nowej aplikacji mobilnej Moja Komenda. Seniorzy wypełnili również anonimową ankietę, w której wyrażali swoje opinie i uwagi na temat przeprowadzonej debaty oraz potrzeby organizowania podobnych spotkań w przyszłości.

Opr. PM

Źródło: KPP w Sandomierzu