Miasteczko ruchu drogowego w Sandomierzu - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Miasteczko ruchu drogowego w Sandomierzu

Wczoraj przy Szkole Podstawowej nr 3 odbyło się otwarcie mobilnego miasteczka ruchu drogowego. Sandomierscy policjanci przeprowadzili na nim egzamin na kartę rowerową dla 4 klas szkoły podstawowej oraz konkurs o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Mobilne miasteczko ruchu drogowego to doskonałe miejsce do edukacji młodych osób w zakresie prawidłowego poruszana się po drogach. Elementami obiektu są znaki drogowe, sygnalizatory świetlne, maty gumowe imitujące jezdnie z oznakowaniem poziomym, a także ronda i skrzyżowania. Wszystko to pozwala najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego na lepsze wyobrażenie sobie sytuacji z jakimi będą musieli sobie poradzić na drodze.

Miasteczko ruchu drogowego powstało w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok. W uroczystym otwarciu wziął udział Marek Bronkowski Burmistrz Sandomierza oraz Piotr Chojnacki Przewodniczący Rady Miasta Sandomierza. Pod okiem sandomierskich policjantów odbył się konkurs o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz  egzamin praktyczny na kartę rowerową.

W spotkaniu uczestniczył również dzielnicowy sierż. Wojciech Bosak, który w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo„ organizowanej pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka - Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, informował o zagrożeniach wynikających z zażywania środków odurzających oraz  o bezpieczeństwie podczas zbliżających się wakacji.

Osoby biorące udział w otwarciu mobilnego miasteczka ruchu drogowego zostały zapoznane z ideą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacją mobilną Moja Komenda.

Opr. PM
Źródło: KPP Sandomierz