Sprawca rozboju zatrzymany - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca rozboju zatrzymany

Wczoraj policjanci Wydziału Kryminalnego sandomierskiej Policji zatrzymali 17-letniego mężczyznę podejrzewanego o dokonanie na początku tygodnia rozboju w jednym ze sklepów na terenie miasta. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałkowe popołudnie do jednego ze sklepów spożywczych znajdujących się na terenie Sandomierza wszedł mężczyzna w kominiarce. Z rękawa kurtki wyciągnął metalową rurkę i zaczął uderzać nią w ladę, żądając od ekspedientki wydania 1000 złotych. Przestraszona kobieta w obawie o swoje życie wydała sprawcy 35 zł. Mężczyzna uciekł.

W trakcie ustalania okoliczności zdarzenia, okazało się, iż sprawcy pomagał młodszy kolega, który przed napadem sprawdził czy są sprzyjające okoliczności do dokonania napadu.

Praca sandomierskich kryminalnych doprowadziła do wytypowania, a następnie zatrzymania dwóch nastolatków. 17- latek jest mieszkańcem Sandomierza, natomiast 16- latek zamieszkuje na terenie jednej z pobliskich miejscowości. Z ustaleń policjantów wynika, że to 17- latek miał dokonać rozboju stad też noc spędził w policyjnym areszcie. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Młodszy po wykonaniu wszystkich czynności został przekazany pod opiekę rodzicom, w jego przypadku sprawą zajmie się Sąd Rodzinny.