66-letnia kobieta nie dała się oszukać - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

66-letnia kobieta nie dała się oszukać

Wielu uczciwych ludzi staje się pokrzywdzonymi. Złodzieje w swoim działaniu nie mają żadnych skrupułów. Żerują na naiwności i dobroci starszych osób. Ich działania są coraz bardziej wyrafinowane. Jednak dzięki m.in. ostrzeżeniom Policji, pokrzywdzeni coraz częściej odmawiają sprawcom i nie dają się tak łatwo oszukać.

Tak było w przypadku 66-letniej mieszkanki Sandomierza, która nie dała się oszukać. Wczoraj do jej drzwi zapukali kobieta i mężczyzna. Przedstawili się jako pracownicy spółdzielni mieszkaniowej. Rozmowę z kobietą próbowali poprowadzić w ten sposób, aby ta pokazała w którym miejscu trzyma schowane pieniądze. Kobieta przeczuwając, że może mieć do czynienia z oszustami, oświadczyła, że pójdzie do sąsiadki, wówczas oszuści stwierdzili, że jest to niepotrzebne i oddalili się. Ona natomiast o sprawie poinformowała dyżurnego.  Dzięki swojej czujności uratowała oszczędności.

O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy, natychmiast informujcie Państwo Policję korzystając z numeru alarmowego 997 lub 112.

Pamiętajmy, że tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowodują, iż nie staniemy się kolejną ofiarą oszustwa!