Próbowali ukraść trzodę chlewną - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowali ukraść trzodę chlewną

Sandomierscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 35 do 48 lat, mieszkańców miasta, podejrzewanych o usiłowanie kradzieży trzody chlewnej z pomieszczenia gospodarczego. Ustawodawca za ten czyn przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Do zdarzenia doszło dziś po północy. Policjanci patrolujący miasto zauważyli, że na poboczu jednej z ulic w zacienionym miejscu stoi zaparkowany pojazd. Gdy funkcjonariusze podjechali bliżej, mężczyzna stojący obok samochodu odrzucił jakiś przedmiot, który trzymał w rękach, po czym chciał uciekać. Jednak szybko został zatrzymany przez policjantów.

Po sprawdzeniu okazało się, że przedmiotem, który wyrzucił mężczyzna jest zakrwawiona siekiera. Dodatkowo w znajdującej się na sąsiedniej posesji chlewni, funkcjonariusze dostrzegli otwarte drzwi. Kłódka zabezpieczająca była zerwana, a wewnątrz w kałuży krwi leżała świnia. W związku z podejrzeniem, że w zdarzeniu mogło brać udział więcej osób policjanci zaczęli sprawdzać najbliższą okolicę. W odległości około kilometra od tego miejsca natknęli się na trzech mężczyzn, którzy mieli ubrania ubrudzone krwią i nie potrafili wyjaśnić skąd wzięły się te plamy.

Cała czwórka trafiła do policyjnego aresztu. Za popełnione czyny grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.