Aktualności

Jak zachować się w czasie zdarzenia drogowego – czyli o bezpieczeństwie ciąg dalszy

Wczoraj sandomierscy funkcjonariusze przeprowadzili szkolenie związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. W spotkaniu wzięło udział 90- ciu pracowników jednej z firm.

W czwartek 13 października, odbyło się szkolenie z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na zaproszenie przedstawicieli firmy szkolenie przeprowadził podkom. Piotr Sroczyński. Policjant omówił niektóre przepisy z zakresu Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym wskazując jednocześnie różnice pomiędzy kolizją i wypadkiem. Poinformował o zagrożeniach i przyczynach powstawania zdarzeń drogowych oraz nakreślił sposób zachowania się uczestnika i świadka zdarzenia drogowego.

Stróże prawa zwracali szczególną uwagę na zachowanie kierowców względem pieszych oraz konieczność noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym. W trakcie prelekcji został wyświetlony film pn. „Życie jest zbyt cenne, nie zostawiaj go na drodze” oraz filmy ze zdarzeń drogowych, do których powstania przyczyniło się niedostosowanie prędkości pojazdu do warunków panujących na drodze.

Opr. PM
Źródło: KPP Sandomierz