Citroenem przewoził nielegalny towar - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Citroenem przewoził nielegalny towar

Świętokrzyscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli nielegalny spirytus i ponad 500 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy podczas kontroli osobowego citroena. Podróżował nim 58-letni mieszkaniec Sandomierza. Teraz grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej od dłuższego czasu mieli podejrzenia, że jeden z mieszkańców Sandomierza może mieć związek z tym procederem.

Wczoraj po południu funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach przy współudziale sandomierskich policjantów zatrzymali do kontroli osobowego citroena, którym podróżował  mężczyzna. 

Podczas kontroli okazało się, że wewnątrz pojazdu w kartonach przewozi on plastikowe butelki z przeźroczystą cieczą. Wstępnie zidentyfikowaną jako spirytus. Sandomierzanin w swoim pojeździe przewoził 60 sztuk jednolitrowych butelek.

W czasie przeszukania posesji zajmowanej przez mężczyznę policjanci znaleźli i zabezpieczyli dodatkowo 26 butelek z cieczą, podobnych do zabezpieczonych w jego aucie oraz  ponad 500 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Funkcjonariusze łącznie zabezpieczyli 86 litrów spirytusu oraz ponad 500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Działanie zatrzymanego mogło uszczuplić Skarb Państwa na ponad 10 tysięcy złotych.

Teraz grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. JK