Sprawcy włamań zatrzymani - Aktualności - KPP Sandomierz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy włamań zatrzymani

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Dwikozach, zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 24, 25 i 35 lat podejrzewanych o dokonanie dwóch włamań na terenie gminy, do pomieszczeń gospodarczych i kradzieże znajdującego się tam mienia. Ustawodawca za tego typu przestępstwo przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

W okresie świątecznym na terenie gminy Dwikozy, miały miejsce dwa włamania do budynków gospodarczych.  Policjanci z Komisariatu w Dwikozach ustalili trzech potencjalnych sprawców, zamieszkujących na terenie tej  gminy i wczoraj dokonali przeszukania ich mieszkań.

W trakcie  czynności funkcjonariusze odnaleźli rzeczy mogące pochodzić z kradzieży.  Oprócz tego policjanci zabezpieczyli  około  61 gramów marihuany, proch strzelniczy, trotyl, niewypały pocisków różnego kalibru,  granaty z okresu II Wojny Światowej, zapalnik uderzeniowy,  wnyki i sidła oraz poroża dzikiej zwierzyny.

Skradzione przedmioty m.in piła spalinowa, szlifierka, wiertarka, drabina aluminiowa, sekatory, siekiery oraz klucze płaskie trafiły do prawowitych właścicieli.

Trzej mieszkańcy gminy Dwikozy w wieku od 24 do 35 lat, zostali doprowadzeni do policyjnego aresztu i dzisiaj składają wyjaśnienia w tej sprawie. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.